هرم مازلو و مادر بودن

اون روزی که برای ام. آر. آی از کمرم منتظر بودم تا نوبتم بشه از سر بیکاری سرسری شروع کردم به نگاه کردن تیتر روزنامه ها که رو میز بود. یکی از این روزنامه ها اسمش نسخه بود که توجهم رو جلب کرد. دیدم نه مطالب سیاسی داره نه اراجیف درخصوص پیشرفتهای اقتصادی - اجتماعی- فرهنگی! یه روزنامه پزشکی بود. همینطور که مطالب رو نگاه میکردم چشمم خورد به اسم مازلو و از اونجا که روانشناسی خوندم توجهم رو جلب کرد. حالا نمیدونم شما مازلو رو میشناسید یا نه؟! باهاش شام خوردین یا نه؟ !!  اگه نمیشناسین برید تو اینترنت یه جستجو بکنید گوشی دستتون میاد. اما بطور خلاصه بگم یه روانشناسه که اومده نیازهای انسان رو تو یه هرم طبقه بندی کرده. ابتدایی ترین نیازها در پائین هرمه و هرچی نیازها از جسمی به روانی تغییر میکنه در قسمتهای بالای هرم قرار میگیره. ایشون معتقده یه سری نیازها بنیادی ان و تا آدم به اونها نرسه اصلن نمی تونه به چیز دیگه فکر کنه.

خلاصه تو اون مطلب نوشته بود "مادر بودن از آب و غذا هم واجب تر است!" بعد در توضیحش نوشته بود. دانشمندا بعد از تحقیقاتی که کردن به این نتیجه رسیدن برای آدمها پدری کردن و مادری کردن جزو نیازهایی که تو این هرم طبقه بندی میشه.
اینکه کسی بچه رو تر و خشک کنه مراقبش باشه و هزار کار دیگه که باعث میشه شخص بعنوان یه مادر یا پدر احساس موفقیت بکنه بعنوان یکی از اساسی ترین نیازها در هرم جدید مازلو شناخته شده.

از اون روز (بیشتر از یه ماهه!!) دارم با خودم فک میکنم یا من آدم نیستم یا ابعاد نیازهام در خصوص بچه یه طوریه که تو این هرم جا نمیشه!

 

/ 19 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لیلیان

البته که واضحه تو فرشته ای عزیزم.[قلب] اما مطمئنم تو کاملترین و نمونه ترین مادر دنیا میشی

کتایون

پس خدا را شکر که دوبله موفقم![خنده] کمرت چطوره الان؟

admin

سلام تندک جان در پی سفرهای اروپایی و امریکاییم امروز ترجیح دادم از ایالات متحده مزاحمت بشم [نیشخند] تونستی بخونم اون متن رو بالاخره؟؟

admin

تندک جان فکر کنم تنها موردی که باهم همفکر باشیم همین موضوعه پس اگه به جوابی رسیدی من رو در جریان امر بگذار

بازیگوش

میبینم که لیلیان یه کارایی کرده داری کم کم میری تو هرم[نیشخند]

lilita

به نظر میاد دلایل زیادی هست که یک نفر دلش بچه بخواد یا نه! به هر حال یه روزی که احساس نیاز به بچه رو حس کنی حتما بدون توجه به تمام اون چیزهایی که یه روز مانع بچه دار شدنت میشد مامان میشی و مطمعن هستم تو ازون دسته مامانای بادیسیپلین اما فوق العاده مهربون میشی[ماچ][بغل] تو ایران با این شرایط حاکم خیلی ها هستند که دلشون بچه نمی خواد. فکر کنم یکی از مهمترین علتهای تو هم همین باشه گلم

اعظم

پس با این محاسبه من ی زمانی جزو ادمها بودم حالا نیستم ...:))

عصرونه

اره من بعضی وقتا جدا متنفر میشم از ایبچه دار شدن [کلافه]

pimento

میگم که نکنه که خبراییه؟ البته مادر شدن به تو میاد اما دوست دارم دلایلتو در باره عدم مادر شدن و عدم احساس نیاز که میگی بخاطر شرایط اجتماعیه حتما بنویس می خام ببینم چه همونایی ه که فکر منم مشغول کرده یا نه

شایدها

ای نمی دونی بغل کردن این عروسک من چه حالی داره اصلا حق با مازلو بوده ولی شما بیخیال شی بهتره جو گیر هم نشین به حرفای مموت هم گوش نکنین[نیشخند]