سفرنامه 8

صبحانه خوردیم و ظهر بود که هتل رو تحویل دادیم و به سمت ایستگاه قطار حرکت کردیم مقصد بعد از استر اسبور گ، لو گزا مبورک بود.
برای اولین بار با تاخیر قطار مواجه شدیم و وقتی هتل رو تو لو گزا مبورک تحویل گرفتیم دیگه هوا تاریک شده بود. اما عشق یه شب تو هیلتون بودن اونم تو پولدارترین کشور اروپایی احساس خوبی به آدم میداد و مهم نبود که نمیتونی بری بیرون. همه اش خدا خدا میکردم اتاق تو طبقه های بالا باشه و البته تو طبقه یازدهم بود. صبح که از خواب بلند شدم تا پرده اتاق رو کنار زدم دیدم اتاق چشم انداز خیلی خیلی قشنگی داره اما پنجره اتاق - شاید به دلایل امنیتی - کامل باز نمیشد و از پشت پنجره عکس گرفتن خیلی سخت بود اما آقای شوهر این هنر رو به خرج داد و تونست یه عکس خوب بگیره.

 

بعد از صبحانه بسیار مفصل و خوشمزه و متنوع هتل برای دیدن شهر حرکت کردیم. تو این شهر هیچ جای تاریخی اگر بود رو ندیدیم فقط تو شهر چرخیدیم و خرید کردیم.
اول از همه سوار یه اتوبوسی شدیم که سقف نداشت من این اتوبوس ها رو تو پاریس هم دیدم که جهانگردها رو تو شهر می چرخونن. بلیت خریدیم و سوار شدیم یه گوشی هم به ما دادن مثل گوشی هدفون که به قسمتی تو پشتی صندلی اتوبوس می زدیم و می تونستیم به توضیحاتی که در مورد قسمتهای مختلف شهر میداد گوش بدیم.

 

 

باز طبق معمول چون خیلی حوصله گوش کردن ندارم خیلی بهش توجه نکردم و غرق در طبیعت زیبای این کشور کوچیک شدم.
واقعن نمیدونم از کدوم چیز لو گزا مبورک براتون تعریف کنم از تمیزی هوا از نظم و ترتیب فوق العاده حاکم بر شهر از آدمهای شیک پوش از طبیعت بی نهایت زیبا و درختهای رنگ وارنگ از سکوت از خیابونهای خلوت اونم تو دوشنبه اول هفته. یا از ماشینهای خیلی لوکس و آخرین مدل. وای که همه چیز عالی بود.

  نه دوستان تعجب نکنید این عکس بالا نه اثر انگشت منه نه اثر انگشت آقای شوهر!! این اثر فهم و شعور و پیشرفته اثر اهمیت به شهروندانه! این قسمتی از خط کشی عابر پیاده است. یادتونه قبل از مسافرت یه پست نوشتم گفتم نزدک بود رو خط عابر پیاده لیز بخورم؟ چون خط کشیهای عابر پیاده اینجا خیلی لیز هست؟ بله اونجا با این شیارها از سر خوردن عابر و ماشینها روی خط جلوگیری میکنن.

سلانه سلانه ساعت ۵/۵ خودمون رو به ایستگاه قطار رسوندیم تا قطار ساعت ۶ به سمت آلمان رو سوار بشیم اما در نهایت تاسف و تاثر متوجه شدیم ساعت ۶ تو ایستگاه لی.یژ بلژ.یک باید سوار قطار میشدیم! یعنی ما باید ساعت ۴ سوار میشدیم و ساعت ۶ در لی.یژ به سمت آ.خن قطار عوض میکردیم و در واقع قطار ساعت ۴ رو از دست داده بودیم. عروس خاله آقای شوهر سریع رفت و یه بلیط دیگه خرید و گفت یه قطار دیگه ساعت ١٠ از ایستگاه لی.یژ حرکت میکنه و ما باید در عرض ١٧ دقیقه خودمون رو به یه سکوی دیگه برای سوار شدن به قطار برسونیم تا تو لی.یژ که همه اش ازش بد میگفتن نمونیم.
سوار قطار شدیم اما دلشوره داشتیم مبادا قطار رو از دست بدیم که دست بر قضا تو یکی از ایستگاهها قطار بیشتر از حد معمول توقف کرد و بالاخره تاخیر رو خوردیم. عروس خاله آقای شوهر که خودش رو تو این قضیه مقصر میدونست خیلی ناراحت بود دلداری ما هم هیچ فایده نداشت چون احتمالن ایشون چیزی از اون شهر لعنتی تو بلژ.یک می دونست که ما نمیدونستیم همه اش میگفت شهر کارگری ناامن و بدیه.
وقتی مسئول قطار برای کنترل بلیتها اومد (قطار فرانسوی بود) انگلیسی دست و پا شکسته میدونست المانی هم اصلن نمیدونست این بنده خدا عروس خاله آقای شوهر بالاخره تونست ۴ کلمه انگلیسی و چهار کلمه فرانسوی و بادی لنگویج! حالیش بکنه که ما قطار رو از دست دادیم. آقای مهربون یه نگاهی به ما ٨ نفر کرد که با نگرانی بهش زل زده بودیم و بعد گفت یه فکری میکنیم و رفت. وقتی اومد گفت تلفنی با قطار ساعت ١٠ هماهنگ شده تا رسیدن شما حرکت نکنه. صدای کف و شادی ما بود که واگن رو پر کرد.
وقتی نزدیک لی.یژ شدیم همه ما رو به سمت انتهای قطار هدایت کرد از آخرین در آخرین واگن پیاده شدیم و مثل گوله خودمون رو به یه سکوی دیگه رسوندیم با اون چمدونهای سنگین بود که میدویدیم وقتی ته قطار آماده حرکت به سمت آلمان رو دیدیم انرژی گرفتیم و بالاخره خودمون رو به قطار رسوندیم و دیدیم که مسئول قطار منتظر ماست از قطار پائین اومده بود و وقتی خانوم خوشگل خوش برخورد مطمئن شد هر ٨ نفر سوار شدیم سوت کشید درها بسته شد و شاد و سرخوش به سمت آ.خن حرکت کردیم.

عروس خاله آقای شوهر تو این جریان هیچ تقصیری نداشت مقصر همه ما بودیم که به زمان بلیتها هیچ دقت نکرده بودیم اما این تقصیر جمعی! یه خاطره دلهره آور اما خوش رو برامون رقم زد.

/ 22 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شایدها

فکر کن تو ایران همچین اشتباهی بکنی[نیشخند]

ایرن

بی نظیر بود. ممنون که ما رو هم همراه می کنی..

پیمنتو

اگه این پست عکس داره که مطمئنم داره هنوز با چند بار رفرش هم برام باز نشده اما ممنونم از تعریفات که مثه همیشه زیبا نوشتی .

پیمنتو

اوه عکسا باز شدن عالیه چه ویوی زیبایی اون اتوبوسای رو باز چه بانمکنو مامانی ان ...

ساناز

وای چقدر میچسبه این سفرنامه خوندن اونم با عکس های زیبای تو دستت درد نکنه [گل]

مینو

لوگزامبورک خیلییییییی خوشگله. البته من نرفتم ولی خیلی عکس هاشو دیدم.

عصرونه

بابا دمشون گرم که قطارو براتون نگه داشتن !!!!ایول [هورا][هورا][هورا]

شیرین

وای چه باحال. چقدر احترام قائلن برای آدم. حالا اگه اینجا بود...[افسوس] این خط کشیه چقدر جالب بود، من فکر کردم مثل هالیوود بلوار که جای دست و پای آدمای معروفه، اینم یه همچین چیزی باشه. [ابله]

گربه تنها

قطار چقدر تاخیر داشت؟ دست آقای شوهر درد نکنه ... عکس قشنگی شده [گل] وای چه طبیعت زیبایی ... سنجاب نداشت؟!!! [سوال] هر تیکه یه رنگ هستش ها ... معلوم شد چرا قطار ها تاخیر دارن [زبان]

گربه تنها

فقط نیم ساعت تاخیر [تعجب] ... 2 روز رفتی آلمان ... کمی ایرانی میبودی تاخیر 2 تا 3 روز هم برات عادی بود [نیشخند] بازم خوبه که به موقع به قطار ها رسیدین ... و چند نفر گفتن قطار تاخیر داره برای دیر رسیدن شما [چشمک]