من و آلودگی و هوا و نفس اماره!

این چند روزه به خاطر آلودگی هوا بیشتر پلاک ماشینها رو نگاه میکنم!( خوبه پلیس نشده ام!) روزهای فرد که نمره زوج میبینم حرص میخورم روزهای زوج هم که نمره فرد میبینم! دیروز داشتم با خودم فکر میکردم این ملت آدم بشو نیستن که نیستن. مگه کورن آلودگی هوا رو نمیبینن؟ مگه تو این شهر نفس نمیکش؟ چرا شعورشون نمی رسه که ماشین نیارن؟

اما یهو اون روی تندک محکم جوابمو داد تو غلط میکنی راجع به مردم قضاوت میکنی که آدم بشو نیستن. مگه سیستم حمل ونقل عمومی جوابگوی نیاز مردم هست که مردم ماشین نیارن؟ یاد روز دوشنبه افتادم که چون نمی تونستم ماشین ببرم مجبور شدم از دم خونه تا سر شریعتی پیاده برم یه چیزی در حدود ٢٠ دقیقه پیاده رویه. مسیر اصلن تاکسی خور هم نیست چه برسه به اتوبوس و ... وقتی رسیدم به مترو قطار با ده دقیقه تاخیر اومد وقتی مصلا پیاده شدم باز هم مجبور شدم تا اداره ٢٠ دقیقه پیاده روی کنم چون مسیر باز هم تاکسی خور نیست اتوبوس بخوره تو سر رئیس جمهور! در نتیجه ساعت ٨ رسیدم و ۴۵ دقیقه تاخیر خوردم.

حتمن میگین چه ربطی به ان اقا داره به شهردار مربوطه. بهتون میگم ربطش چیه ربطش اینه که دولت ریالی از بودجه اختصاص داده شده به ناوگان حمل و نفل شهری رو پرداخت نکرده چون از یه طرف با آقای قا.لیبا.ف کرکری داره از یه طرف با مدیر عامل متر.و که پسر ر.فسنجا.نیه به خاطر همین میبینه اینا کار بکنن پول بهشون نمیده که ضایعشون کنه مثلن!

بعد با خودم میگم گه میخورن ماشین ٢ تا ۴ میلیونی رو بین هفت تا ١۵ میلیون تومن به خلق اله میفروشن بعد هم دستور صادر میکنن ماشینتونو استفاده نکنین بزارین پارکینگ!

یا نفروشین یا وقتی می فروشین خیابون و هوا و فضا رو براش یه کاری بکنین. همیشه این مردم هستند که تاوان پس میدن.

 

/ 23 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صدف

راستی من دوباره نوشتم

ممول

ای بابا تندک جان دلت خوشه ها کی تو این مملکت به مردم و سلامتی شون و فرهنگشون و این چیزها فکر می کنه [عصبانی]

admin

سلام تندک جان چی شده چرا اینقدر کم پیدایی؟

نینا

به به داره مرخصیت از دماغت در میاد با این همه کار[شیطان]

پیمنتو

کجایی تندک نارنجی

پیمنتو

اهان دیدم در جواب کامنتها نوشتی کار داری. خسته نباشی ایشاله زود کارت کمتر شه و بیای بنویسی

قلاچ

پس من كوشم؟؟؟؟[گریه]

اقدس خانوم

بیچاره اونایی که مریضن ... خواهر زاده مرد هفت سالشه و یه کوچولو بیماری حساسیت داره ... این روزها همش دلم برای اون می گیره ...

گربه تنها

دولت اگر به فکر مردم بود ماشین را ارزون میکرد و مالیات سالانه را میبرد بالا تا ماشین به عنوان پس انداز شناخته نشه و .. و ... و اما دولت این نابسامانی و خر تو خری را میخواد تا بتونه از آب گل آلود ماهی بگیره