بفرمائید از کی بپرسم!

 

با وجودیکه شرق خواستگاه انواع و اقسام دینها و دستورهای اخلاقیه اما مردمش بیشتر از جاهای دیگه دنیا تو اخلاقیات لنگ می زنن. ژاپنی ها چینی ها عربها هندی ها و ایرانی ها نمونه های خوبی هستند برای این گفته ام.

سالها پیش یه مسابقه نشون میداد که حتمن همه شما ها اونو دیدین. مسابقه از کی بپرسم. یادم نیست اسم مسابقه دقیقن چی بود اما به این اسم مشهور بود. آدمهای کم معلومات و بیسواد با دو سه تا چراغ به مرحله های بالاتر می رسیدن و اونی که معلومات عمومی خوبی داشت بواسطه مورد حرص و بغض قرار گرفتن بقیه از دور مسابقه خارج میشد. چون همه آدمهای بخیل کم دانش میخواستن اون از دور مسابقه حذف بشه تا جای خودشون باز باشه. قوانین بازی رو به دست میگرفتن و قانونی ازش سو استفاده میکردن! بطوری که گاهی مجری مرحوم برنامه معترض به رفتار ناشایست شرکت کننده ها میشد. و شرکت کننده ها یه برنامه خوب و سالم رو از بیننده ها دریغ می کردن.

حالا این برنامه بفرمائید شا م هم خاطرات بد قدیمی رو زنده میکنه. اینکه چقدر ایرانی ها آدمهای تنگ نظری هستند که نمی تونند یه رقابت سالم داشته باشن. دو رو، جاه طلب، نامرد و مزخرف ان.  اینکه بدترین دوست تو خارج از کشور برای یه ایرانی میتونه یه ایرانی دیگه باشه!

یکی دو هفته قبل یکی از شرکت کننده ها رفتار و منش و کردارش کاملن متفاوت با بقیه بود. ملیسا دوست داشتنی و نازنین بود. رو راست و عادل بود. گزافه گویی نکرد و عیب و ایراد رقبا رو منصفانه گفت. از لهجه اش معلوم بود یا اونجا به دنیا اومده یا از کودکی اونجا بوده. بزرگترین ایرادی که بهش گرفته شد این بود که خیلی خونگرم و مهمون نواز نبود! درواقع باید بگم ملیسا چاپلوس نبود و خیلی صادقانه با مهمانانش برخورد کرد. در طول برنامه فهمیدم نه تنها اونجا به دنیا اومده بلکه پدرش هم انگلیسیه و تازه دوزاریم افتاد این آدم چرا تا این اندازه با همه شرکت کننده های دیگه متفاوت بود.

/ 19 نظر / 64 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک استکان چای

سلام اسمش مسابقه هفته بود.توی ساعت خوش هم مهران مدیری طنزش کرده بود [نیشخند] رادش هم جای اون بچه کم سن وساله بود هی مهران مدیری میگفت یاد بگیر این بچه 15 سالشه.نصفه توئه [خنده]

پروین

من فقط یکبار اتفاقی قسمتی ازاین برنامه رو که میگی دیدیم و دقیقن همین نکته حالم رو بهم زد اصلن چشم دیدن هم رو نداشتن و چقدر مزخرف بودن. راست میگی چه نکته خوبی درباره از کی بپرسم اشاره کردی ..راستی چرا اینقدر به قول تو شرقی ها یا ما ایرانی ها اینجور هستیم ؟ ....[نگران]

ساناز

من یک قسمتش رو دانلود کردم دیدم زیاد خوشم نیومد ،خیلی‌ ایرانی‌ بازی در میارن بهات موافقم

مژده

وای تندک جون ...منم دقیقا همین حسو داشتم ...دیدی چقدر جدی حال همدیگه رو در خفا میگیرن ولی در ظاهر با هم حال میکنن ؟ ایشششششششششششش ...خیلی موذیانه و با حسادته ... یعنی گل گفتی واقعا [تایید]

نقطه ته خط

میگم که من دپرسم بیا منو بوس کن !!!!!!!!! من قبول نمیشم هییییییجا!!

زنجبیل

کاملا موافقم عین عین این برنامه بفرمایید شام و تی وی سوئد هم داره قط دلم میخواد بینی چقدر این شرکت کننده ها با هم صمیمی و مهربونن و چقدر با انصاف .

admin

سلام و صبح اول هفته تندک عزیز بخیر و شادی [گل]

نارگل

من این برنامه رو که م یبینم ای این آقای همسر حرص می خوره..ای حرص می خوره که این همه مستند خوب و برنامه خوب این منو و تو داره تو می شینه این احمقارو نگاه می کنی.. ولی واسه من آخر خنده ن خدایی .. یه مشت خز و خیل کج و کوله که بعضی وقتا هیچ دلیلی هم واسه ایراد گرفتن از رقیبشون ندارن ولی بهش کم نمره می دن چون مسابقه س دیگه[سبز]

pimento

مسابقه ی منوچهر نوزذی رو میگی؟ مسابقه هفته؟ از کی بپرسم داشت.. کلا انگار ایرانی ها خودشونو هر جا هستن خوب نشون میدن؟؟؟؟ حسودی و بد جنسی تو این گروهها بین خیلی هاشون هست.. در واقع تو هر گروه یکی هست که بدجنس باشه جالبه که اکثرا هم همون بدجنسه می بره( برنده میشه)