چرا من تو هرم مازلو جا نمی شم؟

به خاطر آلودگی هوا باز هم امروز تهران تعطیله. کاری ندارم که هوا اونقدر آلوده هست که بخوان تعطیل کنن یا نه؟ سیاست بازی این کارها یا نه و یا ... . اما اونچه مسلمه اینه که همه میدونیم هوای تهران جزو آلوده ترین شهرهای دنیاست. من همیشه با خودم فکر میکنم چرا باید این جنایت رو بکنم و کسی رو به این دنیا بیارم که ابتدا به ساکن باید سرب استنشاق کنه؟
مگه من از شرایط زندگی اجتماعی خودم تو "این مملکت" راضی ام که بخوام یکی دیگه رو هم اضافه کنم؟ من که دلم نمی خواد یه کسایی مثل آقایون ایکس و ایگرگ به من حکومت کنند و به من بگن چی بپوش چی فکر کن چی بخون چه جور زندگی کن چی نگاه کن چی بخور چی بگو و ... قطعن دلم نمیخواد یه همچین کسایی برای بچه من هم تصمیم بگیرن. میدونید که بچه آدم چقدر از خود آدم عزیزتره؟

تو مملکتی که سن اعتیاد به مدارس راهنمایی رسیده و مواد مخدر مثل نقل و نباته که تو مدرسه ها دست بچه هاست نمی تونم بچه دار بشم. من مادری نیستم که بگم بچه من بچه خوبی خواهد بود و این اتفاقها براش نمی افته.
تو دور و اطراف خودمون خیلی ها رو دیدم که پدر و مادر تحصیلکرده محترم و با فرهنگن اما بچه اشون معتاده. خیلی ها هستن که سه تا دو تا چهارتا بچه دارن. بچه ها همه موفق تحصیلکرده دنبال زندگی ان اما اون وسطا یکیشون خون به جیگر همون پدر و مادری کرده که دو تا سه تا آدم خوب به معنای واقعی تحویل جامعه داده.

پاراگراف بالا رو یه بار دیگه بخونید و مرور کنید. نیاین بگید تو میتونی بچه بیاری مواظبش باشی و ال و بل که این بلاها سرش نیاد! نه. من نمی تونم. من نمی تونم همه جا مثل سایه بالا سرش باشم و کنترلش کنم. کنترل های درونی اش رو هم خانواده تا یه حدی می تونن بنیان سازی کنن اجتماع نقش بسیار پررنگ و موثری داره که از کنترل من خارجه و من از اون می ترسم.

من دوست ندارم بچه ام تو یه جامعه وحشی و متوحش بزرگ بشه. دوست ندارم بچه ام بین یه مشت بیمار روانی که بیمار بودنشون از طرز رفتار و کردار و صحبت و رانندگی و  عزاداری کردن و عروسی گرفتنشون هویداست بزرگ بشه.

بابت جمله های بالا از همه دوستانی که اینجا رو میخونن معذرت میخوام اما این یه واقعیته.
چرا هر کسی که از ایران برای چند سال دوره و بعد برمیگرده، اینجا براش غیر قابل تحمله؟ چرا همه کسایی که مهاجرت میکنن دیگه تمایلی برای برگشت ندارن؟ اگه نصف دلیلشون دلایل سیا.سی و حکومتی باشه نصف دیگه اش دلایل فرهنگی و اجتماعیه. نصف دیگه اش خود ما ها هستیم که داریم اینجا زندگی میکنیم. واقعیت تلخیه. مثل همه حقایق تلخ دیگه.

من عاشق بچه هام خیلی دوستشون دارم. بچه های مردم رو دوست دارم و می میرم براشون چه برسه به بچه خودم! وقتی بچه های مردم رو تو کوچه و خیابون میبینم غصه دار میشم. دلم براشون میسوزه و همه اش نگران آینده این همه موجود بی گناهی هستم که بدون خواست و اراده خودشون پا به این دنیا گذاشته ان و باید به آتیش خودخواهی پدر و مادرشون بسوزن که دوست دارن تو هرم مازلو جا بشن!

 

/ 35 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اعظم

الان یعنی من خیلی غیر عادی هستم که ی جورایی برگشتم؟

اعظم

این و یادم رفت بگم که با حرفات کاملا موافقم و این دید تو یعنی این که کاملا همه مسایل رو می بینی و درک می کنی و تصمیم از روی بی اطلاعی نمی گیری هر چند که به همه پدر ها و مادر ها هم احترام می ذارم و دستشون رو می بوسم

اعظم

وای فکر کن کلی خندیدم توی شرکت به این جوابات ... ضمنا من ی لحظه فکر کردم اینجا کلمبیاست هر چند فارسی وان رو اصلا دوست ندارم اما کلمبیا و این چیزاش بدم نیستن :)))

اعظم

وای فکر کن کلی خندیدم توی شرکت به این جوابات ... ضمنا من ی لحظه فکر کردم اینجا کلمبیاست هر چند فارسی وان رو اصلا دوست ندارم اما کلمبیا و این چیزاش بدم نیستن :)))

فیلم ورویا

یعنی اگه شما کاری برای پدر مادرت بکنی نوکری کر دی؟[سوال] الان ر ا نیگا نکن که جیک جیک مستونته پس فردا کسی بدادت نمیرسه حتی یه در روت باز نمیکنه اونوقت میخوای چکار کنی دنیا که همینجوری نمیمونه! گفته باشم پشیمون میشیها تا حوصله د ار ی بچه دار شو[خجالت]

ماهنوش

بهت حق میدم گلدونه جون . همونطور که به پدر مادرها حق میدم! اما اگه همه مث شما فک کنن نسل بشر منقرض میشه که! اما خوب دلایلت برام محترمه . مرسی بابت این اشتراک گذاری عزیزم[ماچ]

گربه تنها

مشکل بزرگ اینه که نمیخواهیم بپذیریم که بیماریم و خودمون را مداوا کنیم ... بلکه میخواهیم این بیماری را هم گسترش بدیم بچه خیلی خوبه ... یه دختر کوچولو که موهاش را دم موشی بسته باشی و با شیرین زبونی خرت کنه [قلب] ... اما همون یکی هم پوستت را با ملایمت میکنه [خنده]

گربه تنها

نه منظورم شما نیستی عزیز ما همه در ایران یه جور بیماری داریم ... همه عصبی هستیم ... همه استرس داریم ... همیشه نگران هستیم چند بار شده که تو خواب ببینی بدون روسری تو خیابون هستی؟!!! ... ما تو ایران از نظر روحی آرامش لازم را نداریم

گربه تنها

باز جای شکرش باقیه که از این کابوس ها ندیدی