سفرنامه 4

یه روز تو آ خن بودیم. منتظر بودیم برادر آقای شوهر به جمعمون ملحق بشه تا مسافرت از پیش برنامه ریزی شده ای رو که داشتیم رو شروع کنیم. اون روز تو آ خن رفتیم برای دیدن شهر و احتمالن خرید کردن. آ خن شهر جمع و جور و تمیزیه و ترافیک نداره. در عوض تا دلتون بخواد اتوبوسهای تمیز و قشنگ داره. این شهر دارای سفره های آبگرم زیرزمینی هم هست که به شکل هنرمندانه ای این آبهای گرم رو مثل فواره های کوچولو تو قسمتی از شهر به شکل نمادین تعبیه کردن.

تو همین روز بود که ما به یه مساله مهم و حیاتی پی بردیم و اون هم پرداخت 50 سنت برای هر بار استفاده از توالت عمومی بود. فرقی هم نمیکرد این توالت وسط شهره یا تو رستورانی که میخوای توش نهار بخوری. اولش پرداختن این پول خیلی برام زور داشت اما وقتی رفتم دستشویی و دیدم همه جا از تمییزی برق میزنه و صابون مایع و دستمال کاغذی هم به وفور هست دیگه ناراحت پول نبودم!

***

عروس خاله آقای شوهر علاوه بر پذیرایی از مهمونهای قبیله شوهر! نقش لیدر تور رو هم بعهده داشت.از قبل برنامه ریزی کرده بود تا در اولین مقصد سه شب تو پاریس باشیم. زحمت رزرو هتل رو کشیده بود نقشه شهر رو تهیه کرده بود و برنامه ریخته بود که چه روزهایی کجا بریم. بنابر این صبح روز سوم حرکت کردیم به سمت پاریس.
بازهم سر ساعت قطار اومد قطار تندرو بود که با جی پی اس سرعت رو که اندازه گرفتیم دیدیم تا 360 کیلومتر در ساعت هم میره.
وقتی تو پاریس پیاده شدیم پاریس هیچ چنگی به دلم نزد شاید انتظارم از اونچه که بود خیلی بیشتر بود. تنوع نژادی بسیار زیادی دیده میشه و یه چیزیه تو مایه های تهران خودمون. فقط ساختمونها همون ساختمونهای قدیمی و خوشگل قرنهای قبله. با متروی شلوغ و نسبتن کثیف خودمون رو به هتل رسوندیم. و بعد از در کردن یه خستگی به طور مختصر رفتیم که ناهار بخوریم. ناهار رو تو یه میدونگاهی خوشگل تو یه رستوران که بعدن فهمیدیم رستوران ترکی بوده خوردیم.
راستی تا یادم نرفته بگم تو قسمتهای مختلف متروی پاریس جاهایی تعبیه شده بود که مجله ها و روزنامه های رایگان (فک کنم مخصوص مترو بود)گذاشته بودن حتی بعضی جاها این مجله های رایگان بیرون ایستگاه رو زمین بود.

بعد از ظهر هم رفتیم به سمت ایفل بزرگ و باشکوه. از جایی که ما از مترو پیاده شدیم تا خود برج مسیر خیلی طولانی نبود اما اونقدر برای گرفتن عکس و چیزای مختلف معطل شدیم که وقتی پای برج رسیدیم دیگه هوا تاریک شده بود و با یه جمع 8 نفری که هر کی یه ساز می زنه و سه نفر هم بالای 60 سال دارن و بی حوصله ان و زود خسته میشن و دو  نفر دیگه هم فوبی از بلندی! موافقت نشد بالای برج بریم آخرش هم با استدلالهایی که الان شبه و از اون بالا هیچی معلوم نیست اون دو سه نفری که مشتاق بالا رفتن بودن (از جمله خودم) رو منصرف کردن و برگشتیم هتل برای خوردن شام. برنامه فرداش بازدید از شهر بخصوص خیابان شانزه لیزه بود.

 

/ 20 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بازیگوش

منظورم برنامه ریزی در سفرتون بود

نینا

اووووووووو بابا ترکوندین که شما ها ولی واقعا سفر به یاد موندنی بود با این اوصاف من از چند کشور میتونم سوقاتی داشته باشم[نیشخند] واقعا حیفت نمیاد که اون همه ناز کردی خدایییی؟؟؟؟

بازیگوش

ای ولللللل ببینم این دو تا عکس روبعدا اضافه کردی درسته؟ خیلیییی قشنگ و زیباست[قلب]

pimento

این عکسی که از زیر ایفل گرفتی محشره

pimento

البته من اصلا از ژامبون خ و ک خوشم نیومد چندشم شد نه که نمی خوریم کلن...

نقطه ته خط

میگم رسیدن به خیر خیلی خوشگل نوشتی خوشم اومد

شیرین

سفرنامه ات بیسته، فقط مدتشو بیشتر کنین. [چشمک]

pimento

سگ نگو سگ عشق منه .. اتفاقا دیشب خواب سگمو دیدم

لیلیان

اونجا هم که رفتی به فکر اتوبوسهاش بودی؟؟؟دقت کردی که خیلی تمیز و قشنگن[خنده]

گربه تنها

وقتی تنگت بگیره حاضری 5 یورو بدی 50 سنت که چیزی نیست ... باور نداری یه نگاه به نوشته بی ناموسی سالت بنداز یادت میاد [خنده] ................. فرداش میرفتین برج ایفل که روز باشه [چشمک]