هنر نزد ایرانیان است و بس!

این چند روز که خونه بودم برای پر کردن وقت بالاخره ما.هواره هم میدیدم. این خودش باعث شد بیام از یه مساله ای بنویسم که خیلی وقته ذهنم روبه خودش مشغول کرده و میخواستم راجع بهش حرف بزنم اما دستم به قلم زبان(کیبورد!!!) نمی رفت. بالاخره امروز طاقتم طاق شد و میگم.

همیشه ترجیح میدم اگه یه ترانه ایرانی رو دوست دارم فقط اونو گوش بدم و کلیپش رو نبینم. هیچوقت علاقه ای به دیدن ویدئو کلیپ ایرانی نداشتم شاید یه علتش هم برگرده به دوران نوجوونی ام! * و به ندرت شده یه کلیپ قشنگ ببینم. خواننده ها که معمولن مث چوب خشک یه جا می ایستند و به نظر میاد این سنت قدیمی رو همه اشون دوست دارن حفظ کنن!
بعضی ها شون هم که میخوان یه هنری به خرج بدن معمولن تر می زنن.(مثل کامران و هومن که چهار تا حرکت ابتدایی و ساده رو با اعتماد به نفس کاذب اجرا میکنن و احساس میکنن مایکل جکسونن تازه کلی سرعت فیلم هم دستکاری میشه که هنرشون! قایم بمونه!!). 
در کل خواننده ها احتمالن واسه خاطر این که هزینه ویدئو کلیپ هم پائین باشه از رقصنده های خوب و حرفه ای هم استفاده نمیکنن. کارگردان خوب هم باید باشه که نیست شاید تخم اونم ملخ خورده!

پارسالا تو یه برنامه ای که با فرامرز آصف مصاحبه میکردن آصف گفت: من رقص بلدم و رقص رو خیلی خوب میشناسم. از اون موقع من تو کار این بنده خدا بودم ببینم این که میاد به این محکمی جلو دوربین این حرف رو میزنه چقدر هنر داره؟
یه چند تا از کلیپهاشو دیدم چنگی به دل نمی زد خودش هم که حتی یه حرکت رقصی انجام نمیده به جز اینکه قوز کنه و بشکن بزنه! هفته ای که گذشت فهمیدم این (مرد) نمیدونه کمر باریک چیه چه برسه به رقص!
تو ترانه کمر باریک که بازخونی کرده یه مادر فولاد زره دیو آورده که دور کمرش خدا میدونه چند متره؟ و من همه اش با خودم فکر میکنم یعنی این چطور نمیدونه کمر باریک یعنی چی؟!

__________________________________________________________________________

* یادمه تو ١۵- ١۶ سالگی وقتی اولین بار قیافه شهرام شب پره رو دیدم تقریبن افسردگی گرفتم چون همیشه تصور یه جوون خوشگل و خوش تیپ ازش داشتم.خنثی

 

/ 26 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نینا

با سلام من همینتور گفتم پا به سن گزاشتم برم خوب درضمن قرار شد گزارشات شهرو بدم دیگه اخبار تهران شدم برات [نیشخند] وای دارم فک میکنم چه کمری دارن[خنده]

یک تبعیدی

من هم دقيقا همين احساس را وقتي كليپهاي ابراهيم تاتليس رو ديدم بهم دست داد خيلي تو ذوقم خورد

زنجبیل

ایرانی ها همه کارشون غیر استاندارده . برای هیــــــــــــــچ کاریشون ارزش قائل نیستن . اهنگ های دامبولی کسمی میخونن و کلیپ های مضجک میخونن . مردم هم میشینن نگاه میکنن از طرفی این کلیپ ها و بی هنری ها مردم و روز به روز کج سلیقه میکنه از طرفی هم اونها میبینن مردم همینهارم میبینن باز همونجوری میسازن . یعنی تو هیچ کاری سعی نمیکنن یه ذره حرفه ای عمل کنن و به ببیننده یا شنونده احترام بزارن . یه چرخه معیوب . گه گاهی هم که کسی ژیدا میشه کار درست و درمون کنه هم ملت و هم دولت و هم لوس انجلسی ها و هم امام زمان دست به دست هم میدن تا یه جوری از صحنه خراجش کنن .

ساناز

یادته در مورد آهنگ همه چی آرومه بهت گفتم تا وقتی که کلیپش رو ندیده بودم دوست داشتم از وقتی کلیپ رو دیدم از خود آهنگ هم بدم اومد ،دقیقن حرفام همین پست امروز تو هست

lilita

هووووووم منم از وقتی گفت رقص رو میشناسه خیلی رفتم تو کارش. به قول خودت جز قوز کردن و بشکن و بپربپر کاری نمی کنه. زنای کلیپ هاشن که هیچ وقت چنگی به دل نمیزنن. کلا از وقتی اون حرفو زد دیگه خیلی از ترانه هاشم خوشم نمیآد

اقدس خانوم

یعنی من هنوز تو کف اون کمر باریک خانومه ام راستش من ترجیح میدم اکثر آهنگاشون رو هم نشنوم !!!

زنجبیل

چطوری دختر؟ اوضاع روحی و جسمی میزونه؟ غمت نبینم قناری[ماچ]

مژده

[قهقهه]