خودمونو هرس کنیم!

اینروزها از کنار هر درختی که رد میشم میبینم مقداری از شاخه هاش بریده شده. تو محل بریدگی سرشاخه ها یه رنگ دیگه است. نمیدونم یه جور چسب یا صمغه که به محل بریدگی دار و درخت می زنن که دیگه از اون نقطه جوونه نزنه. فصل فصل هرس درختهاست.

داشتم با خودم فکر میکردم کاش میشد آدمها رو هم هرس کرد. منظورم گوش و دماغ و اینا نیست. منظورم فکرها و رفتارهای اضافه است. باید خودم دست بکار بشم. باید تمام فکرهای مزاحم و اضافه، تمام رفتارهای بد و اشتباهم رو هرس کنم. تا ادامه پیدا نکنه. باید همین الان همه اشونو قلع و قمع کنم تا بجاش رفتارهای خوب و فکرهای خوب جایگزین بشه.

* امروز هم میرم حتی شده برا تماشا به شلوغی که کمک میکنم نیشخند

 

/ 13 نظر / 69 بازدید
نمایش نظرات قبلی
lilita

موفق باشی امروز رو هم و باز هم حسرته که به دل من میمونه! اما تندک جون تجربه به من ثابت کرده آدمها در اکثر موارد تغییر پذیر نیستند و تغییرشون موقتیه!

admin

تندک جان شرط اول اصلاح شدن اینه که تعصب رو کنار بذاری و قبول کنی که مشکلاتی داری از اونجائیکه همه ما علامه دهر هستیم هیچ کدوم ما به راحتی قبول نمیکنیم که مشکل اخلاقی داریم. من هم این پروسه رو شروع کردم. اولین چیزی که به ذهنم رسیده اینه که وقتی تو اداره شیرینی میارن مثل یه ادم محترم یه دونه بردارم و به شدت با خودم مبارزه میکنم که دوتا بر ندارم [نیشخند]

صدف

همين هم جاي تحسين داره اقا قبول نيس بايد بياي بنويسي حه خبر بود راستي شنيدم تو اداره ها كسي امروز اجازه تعطيل كردن و جيم شدن نداره درسته؟

الما

جدیدن تبدیل به ادم بی خا.. شدم و می ترسم شما چه فکر میکنید؟ [گریه] مواظب خودت باش به اندازه ی یه دنیا

مینو

فکر جالبی بود. حرص کردن یه سری افکار و رفتار ها.

مینو

یعنی خاک بر سر من! باور کن بلدم بنویسم هرس!!!!

pimento

گرچه خوبی نسبیه. اما موافقم..

مژده

من این تشبیه خلاق رو خیلی دوست داشتم دوست جون [قلب] به فکرم رسید که چقدر هرس واسم لازمه ...خیلی "اضافات " دارم در حالیکه فقط "افاضات " میکنم !!![شرمنده]

نقطه ته خط

حالا نمیشه من فقط دماغمو هرس کنم !؟!؟؟!؟ [نیشخند]

عصرونه

خب خیلی جالبه اما واقعا بعضی چیزا از دل ادم در نمیاد [ناراحت]