خیلی تلخه

یکی از دوستان لطف کرد و سریال قهو.ه ت.لخ رو برام آورد تو دیدن یا ندیدن این سریال دو به شک بودم. یادمه آخرین برنامه ای که از تلویزیون دیدم تقریبن ١٧ سال پیش بود. برنامه نوروز ٧٢ که تکه های طنز نمایشی داشت. بعد از اون سال بود که کم کم به این باور رسیدم هر کسی که تو صدا و سیما دوربین و میکروفون دراختیارشه به یه جایی وصله. به یه جای بدی!! که من اصلن دوستش ندارم. و کارگردان این سریال هم برام رفت تو همون دسته.
خیلی ها تعریف کردن از این سریال و معتقدن فلان جا به فلانی طعنه زده بهمان جا به بهمانک! اما خیلی های دیگه هم اومدن گفتن زمانی که دست اندارکاراش پی ساخت این مجموعه بودن یه عده دیگه تو خیابون و کهر.یزک و غیره کشته میشدن و اینا به تخم چپشون هم نبود که داره چه اتفاقایی تو مملکت می افته.

خلاصه از اونجایی که وقتی بعدازظهر می رسم خونه خیلی بیکارم بالاخره نفس شر !! وجودم پیروز شد و دیشب قسمتهای اول و دوم رو دیدم و خیلی متاسف شدم از نگاه طنز تو مملکتمون. ناخوداگاه با مستر.بین که معرف حضور همه است مقایسه اش کردم. اونجا به یه آدم ابله که قوانین اجتماعی رو زیر پا میزاره همه چیز رو خراب میکنه بیسواد و نادان و خرابکار هست میخندن اما ما اینجا به یه آدم فرهیخته، با دانش تو حیطه اطلاعاتی خودش که اتفاقن فوق لیسانس هم داره و خیلی معتقده قوانین باید رعایت بشن میخندیم.
اونجا به چیزی میخندن که در عمل واقعن وجود نداره یا اگر هم هست خیلی کمه و ما اینجا به چیزی میخندیم که روزانه باهاش دست به گریبان هستیم و جزئی از زندگیمون شده.

به نظر من دو قسمتی که دیشب دیدم اصلن خنده نداشت خیلی هم گریه داشت.

 

/ 19 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رها-ستایش

[قهر]منم ندیدم و حوصله دینشون رو هم ندارم راستی تندک جان این جاهایی که رفتی انگاری بهشت بوده بخدا[قلب]

جودي ابوت

ببين!

ممول

یه کم صبر کن قسمت های اولش زیاد خوب نیست اما کم کم بهتر می شه البته از تلخی ماجرا کم نمی کنه ها ولی خب نخندیم به این چیزهای گریه دار چی کار کنیم ؟

پرندوش

تند جان به نظر من این سریال طنزه و اون یکی هجو.وطنز هم این تلخی رو باید داشته باشه بالاخره اومدم[شوخی]

پیمنتو

oخب شاید بشه گفت خنده ی تلخ داره .

الما

من چون پول ندارم هنوزم نخریدم که ببینم ولی کلا من از سریال خوشم نمیاد طنز ما توی بی ادبی کردن و تحقیر کردن دیگران خلاصه شده نقطه ضعفهای خودمون و هیچ وقت نمی بینیم

زنجبیل

من به شخصه کارهای مدیری رو دوست دارم و همیشه ازش لذت بردم . در مورد این هم که موقع ساخت این سریال تو کهریزک چه اتفاقی می افتاده به نظرم حرف خیلی خیلی سطحی هست ! قرار نیست که همه برن تو خیابونها یا چه میدونن کاره خاصی بکنن برای همدردی . مگه همونهایی که این اعتراض و به مدیری دارن خودشون چه غلطی کردن واسه کهریزکی ها؟؟ کارهای مدیری رو دوست دارم چون به نظرم خیلی خیلی قشنگ فرهنگ و نشون میده و ادمیه که نگاه فوق العاده خوبی از جامعه داره . وصل بودنش به جاهای بد هم لالاقل اینه که اثبات قطعی نشده !! البته همیشه گفتم کهمعلومه که یکم کلفته لی خوب تا حرکت خاص علنی ازش ندیدم به این حرفها اهمیت نمیدم چون معمولا تو ایران هر کسی که یکم کارشش درست باشه بلافاصله پشتش شایعه و چرت و پرت شکل میگیره . من جدای همه این سیاست بازی ها واقعا کارها شو دوست دارم و لذت میبرم و تا به حال همههه کارهاشم دیدم . بعضی شونو چندین بار . قهوه تلخم خیلی دوست دارم و هر هفته میبینم .

گلپر

دوست جان باهات موافقم که خیلی تلخ بود. اما من از قسمت های اول خیلی خوشم اومد چون درد جامعه رو نشون داد . در واقع ظنز یه جور نقد هست به مشکلات جامعه .

عصرونه

من تا اخر 9 دیدم همچین اش دهنسوزی نبود!

گربه تنها

منم یکی دو قسمتش را دیدم بعدش گفتم حیف وقت ... هیچی توش نداشت البته من تو سریال دیدن یکم بد سلیقه هستم ... مثلا سریال لاست را هم نصفه ول کردم ... برایم مسخره بود که هر وقت کارگردان شخصیت کم میاورد یه هواپیما یا یه هلیکوپتر تو جزیره سقوط میکرد و کل افرادش زنده میموندن[تعجب]